Cykling Uden Alder - Bliv frivillig cykelpilot på Bornholm

Cykling Uden Alder - Bliv frivillig cykelpilot på Bornholm

Udløber: 08-12-2022

På foreningen Cykling Uden Alder' s hjemmeside, tryk her, kan du læse mere om cykelturen og om hvordan du bliver frivillig pilot. Det er ganske uforpligtende at tilmelde sig, det er altid dig der bestemmer hvor og hvornår og hvor længe, du vil ud og cykle.

Du kan tilmelde dig på CUA' s hjemmeside, tryk her, eller for flere oplysninger og tilmelding, tage kontakt til et af plejecentrene på Bornholm, hvor du finder kontaktoplysninger i vinduet over på højre side.

Detaljer

  • Organisation
    Bornholms Regionskommune
    •Aakirkeby, på Aabo, Maria Holm-Mortensen Tlf.. 61 66 09 61 Maria.Holm-Mortensen@brk.dk

    •Hasle, på Toftegården, Susanne Møller Tlf. 56 92 48 73 Susanne.Moeller@brk.dk

    •Rønne, på Lunden, Vibe Petersen Tlf. 56 92 46 06 Vibe.Petersen@brk.dk

    •Rønne, på Snorrebakken, Birthe Skram Tlf. 56 92 27 11 Birthe.Skram@brk.dk

    •Nexø, på Nørremøllecenteret, Lone Juhl, Lone.Juhl@brk.dk og Inge Marie Gulstad 56 92 49 66 Inge.Gulstad@brk.dk

    eller BRK' s frivillighedskonsulent Birgitte Eybye på 56 92 6056 eller mail birgitte.eybye@brk.dk
  • Arbejdsområder
  • Opgavetyper

Kort